пʼятницю, 19 вересня 2014 р.

Співець любові та свободи

17 вересня виповнилося 150 р. з дня народження Михайла Коцюбинського, українського письменника і громадського діяча.
 Вчора, у четвер до лекційної зали нашої публічної бібліотеки завітали студенти Комсомольського вищого професійного гірничого училища на літературне свято «Співець любові та свободи», присвячене ювілею митця.


Дівчата майбутні кухарі поглибили свої знання біографії письменника, зрозуміли краще західну Україну, Батьківщину М.Коцюбинського, завдяки зусиллям бібліотекаря читальної зали публічної бібліотеки Дудко Олени. Гості подивилися буктрейлер "Тіні забутих предків", а також пограли в літературну гру із словником "Поясни діалектизм". Студенток групи 5-14 супроводжували вчителі Дарій Жана Володимирівна та Давидова Раїса Олексіївна.






17 вересня 1864 року у Вінниці в сім'ї дрібного урядовця народився Михайло Михайлович Коцюбинський.

Закінчивши Шаргородське духовне училище, розпочав серйозну літературну працю.

Роки перебування Коцюбинського на урядовій службі в Молдавії і Криму дали матеріал для його творів "Для загального добра" (1895 р.), "Посол від чорного царя" (1897 р.), "Відьма" (1898 р.), "В путах шайтана" (1899 р.), "Дорогою ціною" (1901 р.), "На камені" (1902 р.), "Під мінаретами" (1904 р.).

У п'ятиліття перед революцією 1905–1907 роки Коцюбинський написав і опублікував оповідання "Fata morgana", в якому вловив головні зрушення у свідомості селянства і нові тенденції в еволюції соціальної психології села.

Під час поїздок на острів Капрі письменник часто зустрічався з Горьким, взимку 1911–1912 років навіть жив у нього і написав там "Коні не винні" та "Подарунок на іменини".

Коцюбинський побував у багатьох екзотичних місцях — у Криму, Бессарабії, на Гуцульщині та в Італії, його листи переповнені враженнями від природи цих країв.

Він знав дев'ять мов – три слов'янські: українську, російську, польську; три романські: французьку, італійську, румунську; і три східні: татарську, турецьку та циганську.

Немає коментарів:

Дописати коментар