Кінопоказу передує коротка презентація творчості режисера чи історії створення фільму, після показу відбувається обговорення фільму глядачами. Кіноклуб надає перевагу художнім та документальним фільмам, анімації, в яких зачіпаються ті чи інші соціальні питання.
Організатори кіноклубу Центральна публічна бібліотека та ГО "Центр РОДІС" вважають, що місією кіноклубного руху має бути не тільки просвітницька діяльність, але, у першу чергу, формування культури активності у суспільстві. Цей рух має сприяти формуванню критичної позиції щодо поточного стану справ в нашому суспільстві і цілому світі.
Ми обговорюємо важливі соціальні питання сучасності, та прагнемо сформувати колектив глядачів, який мав би змогу не лише обговорювати фільми в приміщенні за чашкою чаю, але й спрямовувати результати обговорень на реальність.
Зазвичай таким дискусіям передують покази художніх та документальних фільмів відповідної тематики. Таким чином, ми намагаємось продемонструвати зв'язок мистецтва з реальністю, в якій ми живемо – а не втечу від неї, яку пропагує сучасний мейнстрімовий кінематограф. В дискусіях бере участь психолог, експерт з медіа культури Наталія Масляник.
З листопада цього року наша ініціатива реалізовується в рамках програми підтримки місцевих ініціатив проекту «AlternEd. Альтернативна освіта для ініціатив соціальних змін на місцевому рівні» громадської організації Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» за підтримки Європейського фонду за демократію.
Немає коментарів:
Дописати коментар