пʼятниця, 12 червня 2020 р.

"Бібліотека для громади: новий формат розвитку" огляд професійних медіа

На період карантинних заходів бібліотеки розширили діапазон послуг та ресурсів, які можна отримати віддалено за допомогою інтернету. Одним із завдань бібліотек, стала інформаційна підтримка користувачів, яку бібліотеки здійснюють в дистанційному режимі. На допомогу бібліотекарям пропонується до уваги кращій досвід обслуговування онлайн.



Картузов, К.М. Кібербезпека інформаційних комунікацій. Що може зробити бібліотекар? / Костянтин Миколайович Картузов // Бібліотечний форум : історія, теорія і практика.– 2020.– № 1 (19).– С. 5-7. 

Сьогодні в бібліотеках все частіше виникають проблеми щодо захисту та збереження баз даних й інформаційних ресурсів від кібератак та інших несанкціонованих втручань, що призводить інколи до непередбачуваних наслідків. Як від цього захиститись та забезпечити захист інформації розпочнемо дискусію у цій статті та запрошуємо колег до предметної полеміки на сторінках журналу.


Ковалькова Т.П. Фейсбук як метод популяризації книги / Тетяна Петрівна Ковалькова, Оксана Олександрівна Гавенко // Бібліотечний форум : історія, теорія і практика.– 2020.– № 1 (19).– С. 8-9.

У статті представлено досвід створення для популяризації книги книжкової платформи «Прочитай. Книгозбірня» у соціальній мережі «Фейсбук» в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці.




Ткаченко Н., Стригун Т., Главатый А. Telegram-бот в библиотеке /  Надежда, Ткаченко, Татьяна Стригун, Алексей Главатый // Бібліотечний форум : історія, теорія і практика. – 2020.– № 2 (20).– С. 10-12. 

В данной статье рассматривается один из новых путей доставки информации пользователям библиотеки посредством Telegram-бота. Рассматривается технология поиска по разным критериям и способ заказа документов. Показаны возможности и актуальность применения Telegram-бота в работе с пользователями.



Шевченко О. Веб-технології на допомогу промоції читання / Оксана Шевченко  // Бібліотечний форум : історія, теорія і практика. –  2020 . – № 2 (20). – С.13-15.

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо використання нових інформаційних технологій в просуванні та популяризації читання.


Павленко Т. Інтернет-конференція як форма професійної комунікації  / Тетяна Павленко // Бібліотечний форум : історія, теорія і практика. – 2020.– № 2 (20).– С.32-34.

Розглянуто специфіку формату інтернет-конференції в ході професійної комунікації з урахуванням досвіду Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету. Визначено основні етапи та чинники успішності інтернет-конференції. Висвітлено підходи та реалізацію проєкту науково-практичної інтернет-конференції Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету «Бібліотеки і суспільство: рух у часі та просторі». 



А ще карантин – це час для самоосвіти, вивчення досвіду роботи інших бібліотек, ознайомлення з хмарними платформами для проведення онлайн-конференцій та багато іншого".

Співробітники інформаційно-бібліографічного відділу Наукова бібліотека НЮУ ім. Ярослава Мудрого 11 червня прийняли участь у вебінарі організованому Smart Foundation, від кандидатки історичних наук, виконавчої директорки Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація, доцентки НТУУ "КПІ імені Ігоря Сікорського" Ярослави Сошинської.

Говорили про досвід бібліотек Данії, як Данії вдалося поєднати в бібліотеках книгозбірні, простори для саморозвитку й самоосвіти та навіть інколи центри для надання державних послуг. "Бібліотека для людей, а не для книжок!" - гасло сучасної бібліотеки! Дивитися вебінар: 


Якщо ваша кваліфікаційна чи наукова робота (дипломна, дисертація, стаття тощо) уже на завершальному етапі, але залишилося лише перевірити її та попрацювати над впорядкування списків використаної літератури – запрошуємо до перегляду другого відео «Оформлення списків джерел. Цитування та посилання» із серії «Короткі поради студентам». Світлана Чуканова, Ph.D., завідувачка сектору Наукової бібліотеки, координаторка Американської бібліотеки ім. В. Китастого в НаУКМА, розповість: - про стратегії уникнення плагіату (цитування, перефразування та узагальнення); - що «можна», а що «заборонено» під час цитування, перефразування та узагальнення; - як «балансувати голос» у науковому тексті; - про внутрішньотекстові та підсторінкові посилання; - як правильно оформлювати україномовні та іншомовні джерела під час написання контрольних, курсових, дипломних робіт; - про стилі цитування та бібліографічних менеджерів. Відео буде корисним студентам, аспірантам, дослідникам, та усім, хто пише наукові роботи.


06.06.2020 р. постановою за № 35 Головного державного санітарного лікаря України затверджено тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину. Рекомендації розроблені для закладів культури та креативних індустрій. Безпека літніх бібліотечних заходів та рекомендації бібліотекам тут.

Оригінал Постанови «Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»за № 35 див. тут.



Немає коментарів:

Дописати коментар