середа, 23 жовтня 2024 р.

Єдиний скарб у тебе – рідна мова

 

Рекомендаційний список літератури «Єдиний скарб у тебе – рідна мова» присвячено Дню української писемності та мови і адресовано широкому колу читачів.
Основна мета списку – спрощення пошуку джерел з питань української мови. Опис книг і статей періодичних видань викладено в алфавітному порядку. Запропоновані видання допоможуть стати більш обізнаним, не допускати помилок. Згуртованість навколо української мови є важливим символом  не лише збереження,  а й розвитку мови, демонстрації нашої культурної ідентичності у важкі часи, можливості показати свою повагу до рідної мови, підтримати її поширення.

Щоб перемогти, треба бути озброєним. І знаннями теж. Поглибте свої знання мови у найкоротший термін, скориставшись рекомендаційним списком літератури 

«Єдиний скарб у тебе – рідна мова»!      


Єдиний скарб у тебе – рідна мова автор: Елена Гордая

РОБИМО ВСЕ, ЩОБ ВИ ОБИРАЛИ З КРАЩОГО!   

понеділок, 7 жовтня 2024 р.

Ідеолог української незалежності



15 жовтня  65-ті роковини загибелі Степана Андрійовича Бандери (01.01.1909-15.10.1959).

На згадку про українського політичного діяча,  ідеолога,  практика і теоретика українського націоналістичного руху XX століття,  голови  Проводу ОУН-Б  — пропонуємо  перевірити свої знання у вікторині «Ідеолог української незалежності». Питання вікторини стосуються як політичної діяльності,  так і особистого життя Степана Бандери. Тож, використайте можливість перевірити знання і, можливо, дізнатися невідомі факти з життя борця за незалежність України ХХ сторіччя. Зверніть увагу: на кожне питання вікторини є лише одна правильна відповідь. Хай щастить!         


пʼятниця, 4 жовтня 2024 р.

Тонкий майстер художнього слова

 


Буклет «Тонкий майстер художнього слова» присвячено 120-річчю з дня народження Миколи Платоновича Бажана — поета, державного та громадського діяча, культуролога, перекладача, літературознавця, публіциста, сценариста.

Чого ще ми не знаємо про Бажана напередодні його 120-річного ювілею?      

Досить "потягнути за ниточку" і спливає каламбур "небажаний Бажан". Микола Платонович мав непересічний розум і глибоко приховане від сторонніх критичне ставлення до самого себе як митця. З усіх українських радянських письменників Микола Бажан зазнав чи не найбільшої ласки у влади. У радянській ієрархії Бажан сягнув найбільших висот. Його зарахували до класиківзапровадили до шкільної програми, але мали мороку з далеко не бездоганною біографією: батько Миколи Бажана – петлюрівець, сотник Армії УНР; дружина – напівнімкеня; серед друзів-письменників є ті, кого розстріляли…  Тож, щось замовчували, щось приховували, про деякі факти писали неохоче. Нік Бажан дебютував одночасно як поет-футурист, дизайнер і типограф. Про художні таланти Бажана біографи також воліли не згадувати, адже треба було пояснювати, хто такі панфутуристи — забагато забороненої інформації. У кіно Миколу Бажана привели українські футуристи (став редактором журналу «Кіно»; за його сценаріями різні режисери зняли сім фільмів). Його вірші важкі, безжальні й гострі. Їх важко читати і розуміти, але необхідно…

Інші факти життя і творчість поета – у буклет «Тонкий майстер художнього слова». Приємного ознайомлення!


вівторок, 1 жовтня 2024 р.

БібліоОрієнтир № 3/2024



У спецвипуску "БібліоОрієнтир"  представлена література,  що була подарована центральній міській бібліотеці міста Горішні Плавні у 3 кварталі 2024 року, зокрема, за проєктом PEN Ukraine "Незламні бібліотеки".

Зверніть увагу: серед подарованої літератури є книги англійською мовою.

Матеріал подано за розділами:

художня література – с.3-8

художня література англійською мовою  – с.9-12

галузева література – с.13-19

галузева література англійською мовою  – с.20-21

Приємного перегляду!

РОБИМО ВСЕ, ЩОБ ВИ ОБИРАЛИ З КРАЩОГО!