Так сталося що у Львові я не вперше, але вперше з 25 травня в рамках конкурсу «Професійні навчальні поїздки: вивчення досвіду провідних бібліотек України» 5 шалених днів вивчала напрацювання колег зі Львова і області.
Вітальня частина почалась у головній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Львова, в Першій Львівській Медіатеці. Директор Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Львова Любов Цяпало поділилася з нами мріями перетворити бібліотеку на центр локальної культури і відпочинку, а плани соціокультурних заходів мають диктувати користувачі бібліотеки.
Ось так виглядає Преша львівська медіатека – «третє місце» на культурній мапі Львова. Сучасні комп'ютери та інтернет, CD та DVD, електронні книги, настільні ігри і навіть кінозал – усім цим можна користуватись безкоштовно. Треба лише прийти в оновлену центральну бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки у Львові. Перший і найбільший зал – «Медіа Хол» – містить комп’ютерну частину, стелажі з книгами, журналами та дисками, місце для проведення презентацій та виставок. Другий зал – «ГраVita» – кімната розваг. Тут ви можете пограти з друзями у різні настільні ігри. Особливість залу в тому, що тут є комп’ютери для людей з особливими потребами: на них встановлено спеціальні програми. У третій залі відбуваються зустрічі кіноклубу Silentium, в якому демонструють фільми культових та сучасних режисерів та відбуваються лекції про переглянуту стрічку.
Потім нас ознайомили з роботою ЦБС для дорослих м. Львова: розширюємо рамки традиційної книгозбірні.
Насиченою виявилася робота мовних клубів: японської та англійської. Також нам презентували активну роботу філій: "Сусідські чаювання", волонтерський рух "Діти для дітей", "Свято доброти", "Краєзнавчі екскурсії".
Наступного дня ми ознайомились з «Привабливим простором для дітей та підлітків» у Центральна міська бібліотека для дітей та юнацтва Львівської МЦБС для дітей. Цікавими виявилися проекти: вільний дитячий університет "Розумака" , релакс-проект "Кінект у бібліотеці", римейк-проект "Кінофанфік", проект "Книга у прострі і часі", проект "Європа он-лайн", День настільної гри "Не прогавте вундеркінда", День безпечного інтернету "Інтенрнет простір дружній для дитини".
Ми відвідали «Мультицентр «Флешк@»: синергія інновацій». Центр працює з 2010р і має 5 зон.
Ми також спробували свої співочі таланти у бібліотечній студії звукозапису "Формат+"
Наступна зупинка: «Нові підрозділи. Сучасні послуги. Інноваційні території», бібліотека-філія № 19 Львівської МЦБС для дітей. Особливо вразив проект "Ми такі різні, ми такі однакові" - робота з дітьми з особливими потребами. Цікаво що навіть бібліотечний хол активно використовується і для танців, ігор, для соціального ярмарку "Гармидер". А комп'ютерам навчають не тільки дітей "З компиком на ти", ай пенсіонерів "Щасливий вік".
Бібліовізит «Бібліотечна Жовківщина». З усієї почутої інформації особливо приголомшила співпраця з громадою "Бібліотечні посиденьки", на яких голова села, творчі люди, депутати слухають про роботу і проблеми бібліотек.
Відбулася екскурсія Львівською обласною універсальною науковою бібліотекою. Бібліотека активно працює і з користувачами й з працівниками публічних бібліотек в регіональному тренінговому центрі.
"Обережно - леви!" Екскурсію Львівською обласною бібліотекою для дітей нам провела сама директор, привітна і гостинна Лугова Лариса Анатоліївна.
А потім
Лариса Анатоліївна
показала нам дива ворожіння на кавових зернятках! ) На останок побажала нам намагатися бути найкращими і найкреативнішими у бібліотечній роботі!
Звичайно, відвідуючи бібліотеки ми спілкувалася не тільки з гостинними львів'янами, а й з колегами з багатьох областей України: Донецької, Миколаївської, Дніпропетровської, Одеської, Харківської, Полтавської, Чернігівської, Вінницької, Запорізької, Сумської та Кіровоградської. І зрозуміли що, нас об'єднують ті ж самі бібліотечні турботи й сподівання. Але таке спілкування дало надію на спільне вирішення багатьох проблем і впевненість що ти не один - нас цілий легіон фанатів бібліотечної справи. ))
А вже вдома я поділилася тим зарядом позитивної енергії та інформації, що отримала у Львові, із своїми колегами. І тепер висловлюю велику подяку програмі Бібліоміст , а також всім львівським бібліотекарям за надану можливість перейняти досвід бібліотек Львова мені та моїм співробітникам з усієї ЦБС м.Комcомольська Полтавської обл.